Dzień 6 grudnia 2022r. Samorząd Uczniowski ogłasza dniem CZERWONYM.
Tego dnia obchodzimy Mikołajki.
W szkole obowiązuje czerwony ubiór.
Mile widziane czapki mikołajkowe.
Osoby ubrane na CZERWONO nie będą w tym dniu pytane.
Dzień 6 grudnia 2022r. Samorząd Uczniowski ogłasza dniem CZERWONYM.
Tego dnia obchodzimy Mikołajki.
W szkole obowiązuje czerwony ubiór.
Mile widziane czapki mikołajkowe.
Osoby ubrane na CZERWONO nie będą w tym dniu pytane.
REGULAMIN KONKURSU BOŻONARODZENIOWEGO
Organizatorem konkursu jest Szkolna Kasa Oszczędności działająca przy Szkole Podstawowej w Babicach.
I CELE KONKURSU:
1. Kultywowanie tradycji i zwyczajów bożonarodzeniowych.
2. Rozwijanie talentu artystycznego uczniów.
3. Stworzenie możliowści prezentacji własnych prac.
4. Pozyskanie funduszy dla Szkolnej Kasy Oszczędności.
II TEMATYKA I KATEGORIE KONKURSU:
Zadaniem uczestników jest wykonanie:
- ozdoby bożonarodzeniowej,
- stroika bożonarodzeniowego.
Technika wykonania jest dowolna.
Każda praca powinna być czytelnie podpisana: imię nazwisko, klasa, kategoria
III. OCENA PRAC KONKURSOWYCH:
Prace oceniać będzie Komisja Konkursowa powołana przez organizatora;
Ocena dokonana zostanie według następujących kryteriów: - ogólne wrażenie artystyczne, oryginalność, dobór środków i techniki plastycznej, walory artystyczne, estetyka oraz trwałość pracy, pomysłowość wykonania;
Ocena Komisji jest ostateczna i nie podlega odwołaniu.
IV. ZAŁOŻENIA ORGANIZACYJNE:
Konkurs adresowany jest do wszystkich uczniów naszej szkoły i zostanie przeprowadzony w dwóch kategoriach wiekowych:
a) Młodsza grupa- oddział przedszkolny oraz klasy I-III;
b) Starsza grupa- klasy IV-VIII
W każdej kategorii przewidziane są atrakcyjne nagrody i wyróżnienia;
Prace należy dostarczyć do 16.12.2022r. do organizatorów. W dniach 20-21 grudnia 2022r. odbędzie się kiermasz ozdób świątecznych.
Finał Konkursu odbędzie się 22.12.2022r.
Udział w Konkursie oznacza udzielenie Organizatorowi prawa do publicznej prezentacji zgłoszonej pracy oraz do wykorzystania podczas kiermaszu bożonarodzeniowego.
Zabawa andrzejkowa w naszej szkole odbyła się 24 listopada 2022r. i była połączona z kiermaszem słodkości, z którego dochód przeznaczono na powstający ogród szkolny. Dzieci z oddziału przedszkolnego i kl. I-III bawiły się od godz. 14:00-16:00. Dyskoteka przeplatana była wesołymi zabawami i konkursami. Uczniowie ze starszych klas bawili się od 16:00-18:00. Niezawodnymi okazały się być tańce "Skrzypek" oraz "Belgijka", które porwały wszystkich do doskonałej zabawy. Imprezę andrzejkową uświetnił taniec do piosenki "Sofia" A. Solera w wykonaniu dziewczynek ze szkolnego koła tanecznego. Poniższe zdjęcia pokazują, jak świetnie wszyscy się bawili.
Z okazji andrzejek w naszej szkole został zorganizowany kiermasz słodkości. Rodzice wraz z uczniami przygotowali dziesiątki słodkich wypieków, takich jak: babeczki, muffinki, galaretki, serniki, rurki z kremem, pierniki, drożdżówki i wiele, wiele innych. Sama pani dyrektor upiekła mini bezy, które rozeszły się w kilka minut. Do akcji włączyli się również nauczyciele, którzy wraz z uczniami upiekli kruche ciasteczka oraz zrobili lemoniady owocowe. Członkowie szkolnego Samorządu Uczniowskiego wraz z rodzicami od samego rana przygotowywali stoły, obrusy, talerzyki i wszelkie potrzebne wyposażenie. Wszystkie słodkie wypieki zostały, poporcjowane, zapakowane i przygotowane w dolnym holu szkoły.
O godz. 10.30 wystartowała sprzedaż i jak można się domyśleć, cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Uczniowie, rodzice, pracownicy szkoły i mieszkańcy Babic chętnie odwiedzili słodkie stoiska, kupując lokalne smakołyki. Zabawa i humory tego dnia były doskonałe, jednak co najważniejsze udało się zebrać kwotę: 4042,43 zł, która w całości została przekazana na dofinansowanie naszego szkolnego projektu „ Laboratoria przyrody”.
Bardzo dziękujemy rodzicom, nauczycielom i uczniom, którzy przygotowali słodkie wypieki.
,,Szkoła pamięta” to akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki. Odbywa się w okresie, w którym wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. W ten sposób inicjatywa nawiązuje do polskiej tradycji świąt zadusznych.
W ramach przedsięwzięcia uczniowie i nauczyciele naszej szkoły podjęli następujące działania:
Za udział w akcji otrzymaliśmy dyplom przysłany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.
21 listopada obchodzimy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Jest to jedno z tych nietypowych świąt, które wywołuje w nas pozytywne emocje. Jest okazją, by podnieść naszą życzliwość i uprzejmość na wyższy poziom. Obchody Dnia Życzliwości sprzyjają integracji społeczności szkolnej i klasowej. Warto walczyć o to, by relacje między uczniami były nie tylko poprawne, ale nacechowane tolerancją i wzajemną sympatią. W związku ze wzrastającą agresją wśród dzieci i młodzieży, każde nawet nietypowe działanie, przybliża nas do bezpiecznej szkoły. 21.11.2022r. Samorząd Uczniowski przygotował informacje na temat genezy tego święta oraz zachęcił aby być dla siebie miłym i życzliwym na co dzień. Na zakończenie spotkania dyr E. Bodys-Teterycz życzyła wszystkim, by Święto Życzliwości trwało nie jeden dzień, a cały rok.
Wycieczka do Bełżca 15.11.2022r.
Uczniowie klas VII-VIII wyruszyli na wycieczkę do Muzeum i Miejsca Pamięci w Bełżcu. Pani przewodnik w ciekawy sposób opowiedziała nam historię Obozu Zagłady. Dowiedzieliśmy się także o tradycjach i kulturze żydowskiej. Po zwiedzaniu uczniowie wraz z nauczycielami udali się na smaczny obiad do restauracji „Karpiówka”.
Już po raz piąty nasza szkoła wzięła udział w kolejnej edycji akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu”. Podobnie jak w ubiegłych latach wspólnie odśpiewaliśmy hymn narodowy w ostatni dzień roboczy przed Narodowym Świętem Niepodległości o symbolicznej godzinie 11:11. W tym roku był to czwartek,
10 listopada.
W trakcie śpiewania hymnu zostały wykorzystane pomoce zakupione w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci. Wykorzystaliśmy kamerę cyfrową wraz ze statywem do uwiecznienia tej akcji.
11 listopada 1918 roku Polska odzyskała niepodległość po 123 latach niewoli. Znowu jej kontury pojawiły się na mapach Europy. Rocznicę tego wydarzenia obchodzimy jako Narodowe Święto Niepodległości. Z szacunkiem wspominamy pokolenia Polaków, którym nasza Ojczyzna zawdzięcza wolność.
10 listopada 2022 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości na pamiątkę 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Inscenizacja pt.,,Lekcja historii" wprowadziła zgromadzonych w atmosferę wydarzeń poprzedzających 11 listopada 1918 roku. Przypomniano daty trzech najważniejszych powstań narodowych, podkreślając wkład ich uczestników. Uczniowie recytowali wiersze i śpiewali pieśni patriotyczne, które pozwoliły zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość. Uroczystość uświetnił występ uczennic z Koła tanecznego działającego w naszej szkole, które zaprezentowały ,,taniec z flagami”. To Święto sprawia, że w zabieganym życiu stajemy na chwilkę i wspominamy naszych dziadków i pradziadków walczących o wolność. Składamy kwiaty pod pomnikami tych, którzy poświęcili dla nas życie. Dzień ten dla wielu jest lekcją patriotyzmu i historii. Uczestnicząc corocznie w obchodach Święta Niepodległości, dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.
W trakcie akademii zostały wykorzystane pomoce zakupione w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci. Wykorzystaliśmy kamerę cyfrową wraz ze statywem do uwiecznienia fragmentów akademii. Bezprzewodowe mikrofony zapewniły doskonałą słyszalność.
Wyniki szkolnego konkursu z języka angielskiego ph. Konkurs Plastyczny „Portret Monarchini”.
W październiku 2022r. w Szkole Podstawowej im. Prymasa Tysiąclecia
Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Babicach odbył się szkolny konkurs plastyczny z języka angielskiego ph. „Portret Monarchini”. Zadanie polegało na wykonaniu pracy plastycznej obrazującej portret Królowej Elżbiety II. Konkurs zorganizowany był dla dwóch kategorii wiekowych: oddział przedszkolny i klasy I-III oraz klasy IV-VIII przez nauczycielkę języka angielskiego Ewelinę Gargula.
Celem konkursu było:
W konkursie wzięło udział 15 osób, w tym:
I kategoria wiekowa: 8 osób
II kategoria wiekowa: 7 osób
Komisja konkursowa w składzie:
1. Alina Kras - przewodniczący
2. Elżbieta Bździuch – członek
3. Ewa Bodys-Teterycz – członek
4. Ewelina Gargula - członek
nadzorowała przebieg głosowania.
Podsumowując przyznano nagrody następującym uczestnikom:
I kategoria:
I miejsce- Magdalena Buńko, (oddział przedszkolny)
ex aequo: Julia Maksim (kl. III)
II miejsce – Hanna Mielnik (kl. II)
III miejsce – Szymon Dobosz, (kl. I)
ex aequo: Oliwia Brodziak, (kl. III)
II kategoria:
I miejsce- Maja Machnio, (kl. VI)
II miejsce - Sandra Kowalska, (kl. VII)
III miejsce – Joanna Rorat, (kl. VIII)
Wykaz pozostałych uczestników:
Kat. I:
Kinga Łokaj, (oddział przedszkolny),
Laura Granda, (oddział przedszkolny),
Wiktoria Kwiatkowska, (oddział przedszkolny),
Kat. II:
Zuzanna Oleszek, kl. IV
Zuzanna Pokarowska, kl. IV
Barbara Syty, kl. V
Nikola Otkała, kl. V
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, należy podkreślić, iż wszystkie prace były wyjątkowe i niepowtarzalne, dlatego też wszyscy uczestnicy otrzymają nagrody rzeczowe oraz upominki za udział.
8 listopada 2022r. w naszej szkole odbyło się przedstawienie pt. „Czerwony Kapturek” w 3 językach: polskim, angielskim i niemieckim w wykonaniu uczniów kl. IV-VIII. Inscenizacja została zorganizowana z okazji Europejskiego Dnia Języków. Przedstawienie miało na celu uwrażliwienie dzieci na stosowanie 3 „czarodziejskich” słów: proszę, dziękuję i przepraszam. Uczniowie kreatywnie i zabawnie odegrali swoje role, dlatego każdy, nawet pomimo nieznajomości języka zrozumiał przesłanie, które niosła bajka.
Projekt został przygotowany pod opieką p. Jadwigi Kowalik, p. Eweliny Garguli oraz p. Beaty Grandy.
W trakcie realizacji zostały wykorzystane pomoce zakupione w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci. Wykorzystaliśmy długopisy 3D, za pomocą których uczniowie wykonali rekwizyty do przedstawienia, dekorację, natomiast kamera cyfrowa wraz ze statywem posłużyła do uwiecznienia spektaklu. Bezprzewodowe mikrofony zapewniły doskonałą słyszalność.
J.K., E.G., B.G.
Nasz szkoła zdobyła nagrodę specjalną za udział w Europejskim Dniu Sportu Szkolnego 2022!
Miło mi przekazać, że znaleźliśmy się w gronie 200 najbardziej aktywnych placówek, które realizowały RUCHOWY PLAN LEKCJI i dzięki partnerowi – Akademii Krokieta i Lamy, otrzymaliśmy darmowy dostęp do platformy Akademii na okres 6 miesięcy .
Jesteśmy dumni, że nasza placówka została nagrodzona za organizację tego wydarzenia! To wspaniała inicjatywa mobilizująca nas do aktywności fizycznej, dlatego tym bardziej cieszymy się, że w ramach nagrody będziemy mogli korzystać z materiałów Akademii Krokieta i Lamy, które łączą w sobie trzy ważne dla rozwoju najmłodszych nurty: edukację i rozrywkę (EDU-rozrywka, ang. EDUtainment) oraz ruch.
Dzięki gotowym propozycjom zabaw edukacyjno-ruchowych, dzieci będą miały więcej okazji do ruchu w ciągu dnia, również podczas zajęć dydaktycznych.
#ESSD2022 #ESSDPoland #BeActive #FundacjaV4Sport #AKIL #edukacjawruchu
Akcja Samorządu Uczniowskiego
W piątek ( 4 listopada 2022r.) w naszej szkole odbyła się akcja „Skarpetki nie do pary”
Dzieci ubrały skarpetki w różnych, wesołych kolorach – w paski, w kropki, pstrokate, długie lub krótkie. Osoby, które włączyły się tego dnia do akcji nie były pytane przez nauczycieli.
26 października 2022 r. w Szkole Podstawowej im. Prymasa Tysiąclecia Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Babicach odbyło się ślubowanie i pasowanie uczniów kl. I. W uroczystości udział wzięli rodzice, nauczyciele, uczniowie oraz dzieci z oddziału przedszkolnego. Wszystkich zebranych powitała przewodnicząca samorządu uczniowskiego Julia Horodko, która wraz z zastępcą - Malwiną Hałasą poprowadziły uroczystość. Pierwszoklasiści zaprezentowali część artystyczną, podczas której wykazali się umiejętnościami z zakresu recytacji, śpiewu, przyrody, matematyki, a także znajomością zasad ruchu drogowego. Udowodnili również, że znają patrona szkoły, potrafią być patriotami oraz wiedzą, jak należy zachowywać się w szkole. Po zaprezentowaniu swoich umiejętności uczniowie kl. I złożyli uroczyste ślubowanie przed pocztem sztandarowym. Następnie pani dyrektor Ewa Bodys –Teterycz wielkim ołówkiem pasowała na ucznia każdego pierwszoklasistę i wręczyła dyplomy oraz legitymacje szkolne. Upominki wręczyli również uczniowie klasy II oraz rodzice i przewodnicząca rady rodziców. Na koniec dzieci podziękowały swoim rodzicom, wychowawczyni i pani dyrektor, wręczając własnoręcznie wykonane „ordery uśmiechu”. Uroczysty dzień zakończyły pamiątkowe zdjęcia oraz poczęstunek przygotowany przez rodziców.
W dniu 28 października 2022 r. członkowie SKO wystąpili z montażem słowno-muzycznym poświęconym oszczędzaniu z okazji przypadającego na 31 października "Światowego Dnia Oszczędzania”. To święto, przypomina, jak ważne jest mądre i świadome zarządzanie naszymi finansami. Podczas inscenizacji wybrzmiały słowa: "Ważne, aby oszczędzanie stało się dobrym nawykiem. Można odkładać nawet niewielkie kwoty pieniędzy." Realizowanie swoich marzeń za własne pieniądze daje uczniom ogromną satysfakcję i motywuje do działania.
W dalszej kolejności został odczytany protokół przeprowadzenia szkolnego konkursu SKO.
28 października 2022r. w Szkole Podstawowej im. Prymasa Tysiąclecia Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Babicach został rozstrzygnięty szkolny konkurs „Jesienne kwiatki dla żyrafy Lokatki”. Głównym celem konkursu było:
- promowanie działalności SKO
- rozwijanie kreatywności, fantazji, wyobraźni plastycznej uczniów,
- uchwycenie w pracy plastycznej cech charakterystycznych dla pory roku i tematyki SKO, postać żyrafy Lokatki.
Konkurs był przeznaczony dla dzieci w następujących kategoriach wiekowych:
kategoria I – 5-6 latki i uczniowie klas 1,
kategoria II – uczniowie klas 2-3,
kategoria III – uczniowie klas 4-6
kategoria IV- uczniowie klas 7-8
Jury konkursu w składzie:
podjęło następującą decyzję:
nagrodzeni z I kategorii: oddział przedszkolny:
klasa I:
nagrodzeni z kategorii II: klasa II
Klasa III:
nagrodzeni z kategorii III: klasa IV
22. Zuzanna Oleszek
Klasa V
23.Nikola Otkała
24. Barbara Syty.
Nagrodzeni otrzymali pamiątkowe upominki.
Jesienią nasza szkoła przystąpiła do akcji „Sprzątanie świata” pod hasłem „Wszystkie śmieci są nasze”. „Sprzątanie świata” jest akcją międzynarodową, w której łączy się powszechną manifestację przeciw zaśmiecaniu środowiska z pracą społeczną nad jego oczyszczeniem. Celem akcji jest budowanie świadomości ekologicznej oraz inicjowanie działań na rzecz ochrony środowiska.
Wszyscy nasi uczniowie wraz z nauczycielami wzięli udział w uprzątnięciu ze śmieci otoczenia szkoły oraz terenów przyszkolnych. Zebrane śmieci zostały posegregowane i umieszczone w workach. Uczniowie wyplewili i wypielęgnowali klasowe ogródki przyszkolne założone w ubiegłym roku szkolnym.
Biorąc udział w tej akcji, zachęcamy wszystkich do czynnego udziału w sprzątaniu naszej planety, promując przesłanie, aby nie śmiecić oraz segregować odpady.
Dnia 13.10.2022 r. w Szkole Podstawowej w Babicach odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
Uczniowie klasy VII i VIII przygotowali wspaniałe, humorystyczne przedstawienie pt. „Duża przerwa”. Młodzi artyści piosenką i słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Miłym akcentem był również występ dziewczynek z koła tanecznego prowadzonego przez p. Małgorzatę Kupczak.
Następnym punktem programu była „Gala Oscarów. Ideą jego było nagrodzenie naszych ulubionych nauczycieli i pracowników obsługi za ich pracę oraz nieustanne wysiłki podejmowane w celu przekazania nam wiedzy i umiejętności potrzebnych do dobrego funkcjonowania. Uczniowie wyróżnili swoich nauczycieli i pracowników obsługi w szczególny sposób przyznając im Oscary (serduszka 3D) w różnych kategoriach. Nominowani byli aż w 15 kategoriach:
Aktorka pierwszoplanowa- p. Jadwiga Kowalik
Aktorzy drugoplanowi – p. Ewa Kubów, p. Edyta Działo, p. Jolanta Mazur i p. Sławomir Teterycz
Za najlepszy scenariusz – p. E. Gargula
Efekty dźwiękowe- p. Marzanna Gutyj
Animacja- p. Beata Granda
Scenografia- p. Elżbieta Bździuch
Reżyseria- p. Renata Majewska
Debiut roku- p. Justyna Szostak
Aktorka komediowa- p. Małgorzata Kupczak
Kostiumy i charakteryzacja- p. Alina Kras
Montaż- ks. Łukasz Łukasiewicz
Efekty specjalne- p. Beata Jaworowska
Film krótkometrażowy- p. Iwona Jeleń
Aktorka dramatyczna- p. Wiesława Dyrka
Oskar honorowy- p. Ewa Bodys- Teterycz
Tego dnia rozstrzygnięto również konkurs ph. ”Zgadnij kto to?, który zorganizował Samorząd Uczniowski. Zadaniem każdej klasy było rozpoznać nauczycieli na podstawie zdjęć z dzieciństwa. Pierwsze miejsce zdobyła klasa IV, która na piętnastu nauczycieli prawidłowo rozpoznała dziewięciu. Nagrodą był dyplom oraz słodycze dla wszystkich dzieci.
W dalszej części uroczystości popłynęło wiele ciepłych i miłych słów w kierunku nauczycieli i pracowników obsługi. Uczniowie docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud, poświęcenie, czujność oraz troskę o dobro wychowanków.
Uważam, że była to efektowna i dowcipna uroczystość. Warto było włożyć w organizację takiego spotkania serce i wysiłek, by później móc oglądać uśmiech na twarzy naszych pracowników.
W oddziale przedszkolnym 5.10.2022r. dzieci robiły pyszną sałatkę owocową. Wykorzystały do tego zestaw desek do krojenia, które nasza szkoła otrzymała w ramach inicjatywy edukacyjnej "Laboratoria Przyszłości". Dzięki takim zajęciom dzieci przez działanie zdobywały praktyczne umiejętności. Sałatka była pyszna.
Dnia 27 września br. nasi uczniowie klas 7-8 wraz z nauczycielami wzięli udział w wyjeździe na uroczystości patriotyczne z okazji 83.rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego.Dzięki zakupionej w ramach programu #LaboratoriaPrzyszlosci nowoczesnej kamery cyfrowej uczniowie stawiali swoje pierwsze kroki w przygodzie z kamerowaniem i fotografią.Radość uczniów była ogromna, bo udało się samodzielnie przygotować fotorelacje z wydarzenia. Uroczystość rozpoczęła się oddaniem czci żołnierzom pochowanym na osuchowskim cmentarzu poprzez złożenie kwiatów, zapalenie zniczy oraz modlitwę.Następnie odbyły się prelekcje historyczne, gra terenowa ,,Wicher nad Sopotem, zwiedzanie z przewodnikiem Domu Pamięci i wystawy przy cmentarzu.Wydarzenie zakończyło spotkanie integracyjne w obozowisku przy ziemiance partyzanckiej. To była wspaniała lekcja historii i mile spędzony czas.
Powered by aSc EduPage