• Enjoy your meal

• Gotowanie na lekcji języka angielskiego??? Czemu nie?

Nauka języka angielskiego to nie tylko nauka z podręcznikiem. 21 lutego 2024r. uczniowie klasy VI wzięli udział w projekcie łączącym przygotowywanie posiłków oraz dzielenie się przepisami z kolegami i koleżankami poprzez odegranie dialogów z podaniem przepisu i składników. A to wszystko - w języku angielskim.  Uczniowie pracowali w dwóch grupach i przygotowali wybrane przez siebie posiłki: pizza oraz mini burgery. Każdy z projektów był niepowtarzalny. Podczas lekcji szóstoklasiści mogli nie tylko zaprezentować sposób przygotowania ulubionych dań, ale również dokonać degustacji pyszności przygotowanych przez drugą grupę. Szóstoklasiści nie zapomnieli również o gronie pedagogicznym i swoimi smakołykami podzielili się z nauczycielami.  Wykonanie zadania ułatwiły pomoce kuchenne zakupione w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci,  w ruch poszły noże, deski do krojenia oraz piekarnik.

Nauka języka angielskiego podczas gotowania to doskonała okazja do poszerzenia wiedzy, utrwalania i rozwijania słownictwa stosowanego w życiu codziennym, a przede wszystkim do przyjemnego sposobu spędzenia czasu oraz sprawienia radości sobie i swoim koleżankom i kolegom.

Celem zajęć było:

- utrwalenie poznanego słownictwa,

- motywowanie uczniów do rozwijania zasobu leksykalnego,

- urozmaicenie zajęć języka angielskiego,

- motywowanie uczniów do prowadzenia konwersacji w języku angielskim.

E.G.