25 kwietnia 2022 roku w Technikum im. Jana Zamoyskiego w Zwierzyńcu odbyło się podsumowanie przygotowanego z dużym rozmachem projektu - „Piramida Cheopsa”. Część oficjalną spotkania rozpoczęli gospodarze uroczystości – Waldemar Gardiasz Dyrektor Technikum i Monika Żur Dyrektor Delegatury w Zamościu Kuratorium Oświaty w Lublinie, którzy serdecznie powitali przybyłych na to wydarzenie Gości. Liczne grono zaproszonych reprezentowali: Tomasz Zieliński Poseł na Sejm RP, Mirosław Wójcik Wicekurator Kuratorium Oświaty w Lublinie, dr hab. Monika Budzyńska, prof. UMCS Dziekan i kierownik Katedry Nauczania Matematyki i Informatyki IM UMCS, dr Małgorzata Cudna wykładowca Katedry Nauczania Matematyki i Informatyki IM UMCS, dr Eliza Jackowska-Boryc wykładowca Katedry Nauczania Matematyki i Informatyki IM UMCS, Grzegorz Grzywaczewski Prezes Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie, Krzysztof Staruch Dyrektor Lubelskiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli, Jacek Misiuk Konsultant ds. doradztwa zawodowego Lubelskiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli, Witold Marucha Wicestarosta Zamojski, a także dyrektorzy, nauczyciele i ponad trzystu uczniów. Trójka uczniów z klas VII i VIII naszej szkoły aktywnie uczestniczyła w wydarzeniu „Piramida Cheopsa”, realizowanym w ramach Roztoczańskiej Akademii Matematyki wraz z uczniami 24 szkół podstawowych z całego regionu. Projekt dotyczył GeoGebry, darmowego oprogramowania, które robi furorę w nowoczesnym nauczaniu matematyki . Rozpoczął się on od tego, że we współpracy z UMCS przeprowadzone były zajęcia on-line z GeoGebry dla uczniów i nauczycieli. Po opanowaniu podstaw GeoGebry, przeszliśmy do geometrii przestrzeni. Efektem projektu było zbudowanie modelu piramidy Cheopsa z pudeł tekturowych, a w zasadzie graniastosłupów, które przygotowali uczestnicy. Model Piramidy Cheopsa przygotowany był w skali 1:40 i zbudowany z dziesięciu warstw składających się z 960 prostopadłościanów. Prostopadłościany, z których powstał model Piramidy Cheopsa, były wykonane z tektury przez uczniów szkół podstawowych po wcześniejszym zaprojektowaniu siatek tych brył w aplikacji GeoGebra. Uczniowie naszej szkoły wykonali 25 prostopadłościanów z 7 warstwy piramidy. Na placu przyszkolnym blisko 400 osób (w tym 300 uczniów szkół podstawowych) ustawiało model Piramidy Cheopsa, a wśród nich trójka naszych uczniów: Maciej Sokół, Paweł Kawa, Beniamin Kubów.
Projekt "Piramida Cheopsa"
- 15
"DZIEŃ KAPCI"
Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego 13 kwietnia w naszej szkole odbył się "Dzień Kapci". W tym dniu nasi uczniowie, a także nauczyciele, przyszli do szkoły w kapciach, bamboszach i innym domowym obuwiu. Wszyscy biorący udział w zabawie cały dzień mogli czuć się swobodnie i komfortowo. Taka mała zmiana w naszej codziennej garderobie, jak zamiana butów na kapcie, okazała się ważna i zabawna. Szkoła w tym dniu również zyskała pięknie wypolerowane podłogi.
Dziękujemy za udział w naszej zabawie.
Cieszymy się, że wiele osób w szkole czuje się jak w domu.
3
DZIEŃ AUTYZMU
2 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Jego celem jest propagowanie wiedzy na temat autyzmu. Nasza szkoła również włączyła się w akcję jako znak solidarności z osobami z autyzmem.
ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU „POKAZ MODY EKOLOGICZNEJ”
- 16
ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU „POKAZ MODY EKOLOGICZNEJ”
21 marca 2022r. w Szkole Podstawowej im. Prymasa Tysiąclecia Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Babicach odbył się szkolny konkurs ekologiczny. Zorganizowany był dla dwóch kategorii wiekowych: oddział przedszkolny i klasy I-III oraz klasy IV-VIII .
Celem głównym było:
-
Popularyzowanie wiedzy dotyczącej segregacji i recyklingu.
Celem szczegółowym:
• zagospodarowanie odpadów przydatnych do ponownego wykorzystania lub przetworzenia,
• poszerzanie świadomości ochrony środowiska,
• wykorzystanie surowców wtórnych do projektów strojów ekologicznych,
• zabawa twórcza.
W I kategorii wiekowej wzięło udział 13 uczniów.
W II kategorii wiekowej wzięło udział 4 uczniów.
Jury konkursu w składzie:
Przewodniczący: Ewa Bodys -Teterycz – dyrektor szkoły
Członkowie: Wanda Maciocha
Sławek Teterycz
nagrodziło następujące osoby:
I MIEJSCE
Karolina Kominek kl. III
Lena Welcz kl. III
Hanna Mielnik kl. I
Julia Maksim kl. II
Mateusz Maksim kl. V
II MIEJSCE
Dawid Smolak kl. I
Oliwia Oleszek kl. III
Antoni Otkała “0”
Miłosz Welcz kl. I
Lena Ćwikła kl. III
Antoni Grzyb kl. I
III MIEJSCE
Nikola Otkała kl. IV
Maja Pikuta kl. VI
Ksawery Mach kl. I
Sandra Szozda kl. VI
Szymon Dobosz “0”
Sara Burzyńska kl. I
Protokół przebiegu szkolnego konkursu
„FESTIWAL TALENTÓW”
z dnia 21 marca 2022 r.
Dnia 21 marca 2022 r. w Szkole Podstawowej im. Prymasa Tysiąclecia Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Babicach odbył się szkolny konkurs „Festiwal talentów.”
Konkurs skierowany był do uczniów, którzy chcieli zaprezentować na forum szkoły swoje zainteresowania, pasje, hobby, osiągnięcia czy talent. W konkursie uczestniczyli uczniowie w dwóch grupach wiekowych:
I grupa: oddział przedszkolny oraz kl. I - III
II grupa: kl. IV – VII
Prezentacje uczniów mogły mieć następujące formy:
• śpiew
• taniec
• zaprezentowanie umiejętności gawędziarskich
• pokaz umiejętności gry aktorskiej
• pokaz sprawności fizycznej
• prezentacja treści kabaretowych
• małe formy teatralne
• gra na dowolnym instrumencie
• recytacja
• występy sportowo-akrobatyczne
• zdolności manualne (np. origami) lub plastyczne
• inne
Do konkursu przystąpiło:
- 12 uczniów z I grupy wiekowej,- 9 uczniów z II grupy wiekowej.
Komisja konkursowa w składzie:
Ewa Bodys – Teterycz (dyrektor szkoły)– przewodnicząca
Wanda Maciocha (nauczyciel)- członek
Sławomir Teterycz (pracownik szkoły)- członek
dokonała oceny poziomu zaprezentowanych talentów wg przyjętych kryteriów, zgodnie z regulaminem konkursu, w następujących kategoriach:
I grupa wiekowa:
I miejsce: - Lena Welcz kl. III
- Zuzanna Oleszek kl. III
- Dawid Tysz kl. III
II miejsce: - Zuzanna Pokarowska kl. III
- Julia Maksim kl. II
- Szymon Hałasa kl. III
III miejsce – Martyna Szostak kl. II
II grupa wiekowa:
I miejsce: - Sandra Szozda kl. VI
- Maja Pikuta kl. VI
II miejsce: -Anna Burzyńska kl. IV
- Maja Bździuch kl. IV
III miejsce - Mateusz Maksim kl. V
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy oraz drobne upominki:
I grupa wiekowa:
Dawid Buńko kl. I
Hanna Mielnik kl. I
Dawid Smolak kl. I
Miłosz Welcz kl. I
Anna Wołos kl. I
II grupa wiekowa:
Wiktoria Komosa kl. IV
Nikola Otkała kl. IV
Barbara Syty kl. IV
Sabina Granda kl. IV
-
ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU „KREATYWNY PLECAK„
ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU „KREATYWNY PLECAK„
22 marca 2022r. w Szkole Podstawowej im. Prymasa Tysiąclecia Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Babicach odbył się szkolny konkurs kreatywny plecak. Zorganizowany był dla dwóch kategorii wiekowych: oddział przedszkolny i klasy I-III oraz klasy IV-VIII .
Celem głównym była:
-
pomysłowośc oraz kreatywność
-
wspólna dobra zabawa
W I kategorii wiekowej wzięło udział 25 uczniów.
W II kategorii wiekowej wzięło udział 41 uczniów.
Jury konkursu w składzie:
Przewodniczący: ks. Łukasz Łukasiewicz -katecheta
Członkowie: Ewa Bodys -Teterycz – dyrektor szkoły
Ewa Klujew- sekretarz szkoły
nagrodziło następujące osoby:
W I kategorii wiekowej.
I MIEJSCE
Szymon Hałasa kl. III
Mikołaj Kozyra kl. III
II MIEJSCE
Sara Burzyńska kl. I
Hanna Mielnik kl. I
III MIEJSCE
Kornelia Wyrywa kl. II
Jan Gdyra kl. II
Zuzanna Oleszek kl. III
W II kategorii wiekowej
I MIEJSCE
Wiktor Bodys kl. VIII
Wiktoria komosa kl. IV
Kamil Zawidczak kl. IV
II MIEJSCE
Anna Burzyńska kl. IV
Mateusz Maksim kl. V
Julia Horodko kl. VI
Marcin Kominek kl. VIII
Łukasz Rak kl. V
III MIEJSCE
Sandra Szozda kl VI
Julia Oleszek kl. VIII
-
"KREATYWNY PLECAK"
22 marca 2022r. odbył się również szkolny konkurs na „Kreatywny plecak”. Zadaniem dzieci było zapakowanie swoich szkolnych przyborów w coś twórczego, oryginalnego i pomysłowego. Konkurs spotkał się z dużym zainteresowaniem. Wzięło w nim udział aż 66 uczniów. Najciekawsze „plecaki” zostały wyłonione i nagrodzone przez komisję.
4
1 DZIEŃ WIOSNY
21 marca 2022r. w naszej szkole obchodziliśmy Pierwszy Dzień Wiosny. Postanowiliśmy spędzić ten dzień w atmosferze dobrej zabawy. Z tej okazji odbyły się konkursy: „Festiwal talentów” oraz ,,Pokaz mody ekologicznej”. Pierwszy z nich miał na celu promocję umiejętności i pasji naszych uczniów, którzy przed komisją i społecznością szkolną prezentowali swoje talenty plastyczne, recytatorskie, muzyczne, akrobatyczne, gimnastyczne itp. Uczniowie podzielili się z innymi swoimi zainteresowaniami i być może podsunęli pozostałym pomysły na spędzanie wolnego czasu. Występ przed publicznością wymagał wielkiej odwagi, za co wszyscy zostali nagrodzeni gromkimi brawami oraz dyplomami i upominkami.
Kolejny konkurs popularyzował wiedzę dotyczącą segregacji i recyklingu odpadów. Ekologia we współczesnym świecie to bardzo ważna sprawa. Wiedzą o tym wszyscy, ale najbardziej świadomi są tego uczniowie. Zadaniem chętnych dzieci było przygotowanie i zaprezentowanie strojów przed komisją, które wykonane były z surowców wtórnych. Stroje promowały materiały ekologiczne oraz materiały do recyklingu. Były ubiory z lnu i bawełny, biżuteria z papieru, kwiaty oraz materiały z odzysku: folia, nakrętki od butelek, plastikowe butelki, wytłaczanki, płyty CD, tektura, gazety. Modelki i modele prezentowali swoje stroje na sali gimnastycznej przy dźwiękach muzyki, czując się jak na prawdziwym wybiegu. Wszyscy uczestnicy pokazu bardzo się starali, każdy z nich odniósł sukces i otrzymał nagrodę.
Za pomoc w poszukiwaniu oryginalnych pomysłów należą się również podziękowania rodzicom, którzy włączyli się w to dzieło. Myślimy, że nasze niepowtarzalne kreacje mogą być inspiracją dla profesjonalnych projektantów mody.
Wszystkim serdecznie dziękujemy.
31
WESOŁYCH ŚWIĄT!
Z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych przesyłamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia, szczęścia, dużo radości oraz wszelkiej pomyślności.
Mamy nadzieję, że nadchodzące dni będą wypełnione spokojem i wzajemną życzliwością oraz będą sprzyjały zatrzymaniu się i docenieniu tego, co piękne w życiu.
Niech Zmartwychwstały Jezus wszystkim błogosławi.
Dyrektor, nauczyciele i pracownicy obsługi
Szkoły Podstawowej im. Prymasa Tysiąclecia
Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Babicach
Konkurs recytatorski
W piątek (08.04.2022r.) o godz. 10:00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Łukowej odbyła się XX edycja Regionalnego Konkursu Recytatorskiego im. Mieczysława Romanowskiego.
12Jak podają organizatorzy konkursu: ,,Ten wybitny poeta romantyzmu poprzez udział w Powstaniu Styczniowym i bohaterską śmierć w lesie pomiędzy Łukową a Józefowem stał się na zawsze, nierozerwalnie związany z naszym regionem.”
Celem konkursu było przybliżenie twórczości i sylwetki poety powstańca oraz jego bogatej twórczości. Uczestnicy musieli przygotować jeden wiersz Mieczysława Romanowskiego. Prezentowane utwory oceniała komisja konkursowa w dwóch kategoriach wiekowych, biorąc pod uwagę dobór repertuaru, interpretację utworu, dykcję oraz ogólny wyraz artystyczny.
W recytatorskich zmaganiach szkołę reprezentowały uczennice z klasy ósmej: Monika Maksim, Julia Oleszek i Julia Syta. Mimo że nie stanęły na podium, wykazały się niezwykłymi umiejętnościami recytatorskimi, jak również zaangażowaniem w opanowaniu bardzo trudnych tekstów.
Wszyscy uczestnicy recytatorskich zmagań otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki. Organizatorzy, oprócz dyplomów i nagród, przygotowali również niespodziankę – występ Chóru Harmonia z GOK w Łukowej pod dyrekcją Sławomira Kuczka.
Kolejnym punktem wydarzenia było przejście uczestników konkursu na lokalny cmentarz w celu złożenia kwiatów i zapalenia zniczy przed Pomnikiem Powstańców Styczniowych.
Zaangażowanie młodych ludzi w konkursach recytatorskich pokazuje, że istnieje wrażliwa młodzież, która ceni poetycki smak, czyli elitarną kulturę literacką.
Bardzo dziękujemy naszym uczennicom za wzięcie udziału oraz życzymy powodzenia w kolejnych konkursach.
Delegacja pocztu sztandarowego
5 kwietnia 2022r. delegacja naszej szkoły wraz z pocztem sztandarowym uczestniczyła w uroczystościach związanych z otwarciem nowoczesnej sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej im. por. Edwarda Błaszczaka w Chmielku.
1
Dni Otwarte w szkołach ponadpodstawowych w Biłgoraju
- 5
W dniu 21 marca br. uczniowie klasy 8 naszej szkoły wraz z wychowawcą i ks. Łukaszem Łukasiewiczem wyjechali na Dni Otwarte do Biłgoraja, aby poznać i przeanalizować ofertę szkół ponadpodstawowych w powiecie biłgorajskim. Wyjazd ten miał na celu wsparcie młodzieży w planowaniu przez nich własnych ścieżek edukacyjno-zawodowych.
Pierwszą szkołą, którą odwiedzili, było Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju. Na początku zostali oni zaproszeni na aulę, gdzie ogólnie zostały zaprezentowane poszczególne kierunki kształcenia. Następnie uczniowie przystąpili do zwiedzania. Przewodnik zaprezentował im tamtejsze szkolne realia, przedstawił poszczególne profile z liceum, technikum oraz szkoły branżowej. Odbyły się również pokazy zawodów, w których kształci szkoła. Podczas pokazów uczniowie mieli możliwość sprawdzenia, jak wygląda nauka w RCEZ. Młodzi kandydaci do szkoły średniej mogli też poradzić się swoich starszych kolegów odnośnie do wyboru przyszłej szkoły.
W drugiej kolejności przestąpili progi Liceum Ogólnokształcące im. ONZ w Biłgoraju. Tutaj również pierwszym etapem było ogólne zaprezentowanie profili kształcenia, które odbyło się na auli. Samorząd uczniowski tejże szkoły przeprowadził quizy z wiedzy na temat ich placówki, w którym nasi ósmoklasiści brali aktywny udział i otrzymali większość nagród. Zakończenie prezentacji umilił występ wokalny tutejszych uczniów. Później przyszli absolwenci zostali podzieleni na grupy, a każdej z nich przydzielono przewodnika, który był uczniem liceum. Przewodnicy oprowadzili uczniów naszej szkoły po klasach, gdzie czekały na nich różne pokazy w pracowniach przedmiotowych, np. biologicznej, chemicznej, informatycznej, językowej.
Kolejnym etapem było odwiedzenie Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju. Najpierw gospodarze zaprezentowali nam swoje oferty i kierunki kształcenia przyszłych fachowców w technikum oraz szkołach branżowych, oprowadzając nas po pracowniach. Następnie mieliśmy możliwość obejrzenia na hali sportowej wystaw prezentujących ofertę kształcenia tejże placówki oraz wysłuchania wystąpienia dyrekcji, podczas którego poszczególne profile były szerzej opisywane.Dni Otwarte to dobra impreza dla młodzieży planującej już swoją karierę edukacyjno-zawodową. Miejmy nadzieję, że ten wyjazd nieco naświetlił przyszłym absolwentom naszej szkoły wybór nowej drogi kształcenia.
Dzień Bezpiecznego Internetu 2022
Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku. W bieżącym roku szkolnym ten dzień przypadł na 8 lutego. Początkowo wydarzenie to świętowały jedynie państwa europejskie, ale już od lat DBI przekracza granice Europy, angażując państwa z całego świata.
DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu.
W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła wsparła DBI przez zorganizowanie lokalnej inicjatywy na rzecz bezpieczeństwa młodych internautów. Według regulaminu inicjatywy te mogą się odbywać od początku lutego do końca marca 2022. Na oficjalnym profilu DBI zgłosiliśmy naszą inicjatywę, która polegała na nagraniu filmu promującego bezpieczeństwo w Internecie. Dzięki takiej formie propagowania bezpieczeństwa w sieci mogliśmy dotrzeć do całej lokalnej społeczności, wykraczającej również poza mury naszej szkoły. Szkoła otrzymała elektroniczne zaświadczenie udziału w DBI, a ponadto mamy szansę wziąć udział w konkursie na najciekawszą inicjatywę DBI, w którym czekają bardzo atrakcyjne nagrody.
Serdecznie zachęcamy do obejrzenia filmu stworzonego przez uczniów naszej szkoły z kl. VI oraz VII:
Informacja dla rodziców
Broszury pt. „Dzieci w wirtualnej sieci” i „Nastolatki w wirtualnym tunelu”
Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych - Tropem Wilczym
W dniu 1 marca 2022r. w naszej szkole zorganizowany został Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych - Tropem Wilczym. Uczniowie rywalizowali na dystansie 1963m. .
Zwycięzcy:
I - Rogoża Wojciech
II - Kominek Marcin
III - Bodys Wiktor
Zwycięzcy otrzymali dyplomy i rzeczowe nagrody, natomiast wszyscy uczestniczy - nagrody pocieszenia.
6
V edycja Konkursu Języka Angielskiego i Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych dla Uczniów Szkół Podstawowych
W piątek 11 marca br. w Sandomierzu, w siedzibie filii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, odbyła się V edycja Konkursu Języka Angielskiego i Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych dla Uczniów Szkół Podstawowych, przygotowanego przez pracowników oraz studentów kierunku filologia angielska. W konkursie wzięło udział 50 uczniów reprezentujących 12 szkół z województw: świętokrzyskiego, podkarpackiego, a także JEDNA szkoła z województwa lubelskiego. Konkurs odbywał się pod patronatem honorowym JM Rektora UJK, prof. dr hab. Stanisława Głuszka, Burmistrza Miasta Sandomierza – Pana Marcina Marca, Starosty Powiatu Sandomierskiego – Pana Marcina Piwnika, a także Ośrodka Promowania Przedsiębiorczości w Sandomierzu i Agencji Rozwoju Przemysłu – Oddział w Tarnobrzegu.
Pod opieką nauczycielki języka angielskiego p. Eweliny Garguli, w progi uczelni skromnymi kroczkami zawitali również uczniowie naszej szkoły: Beniamin Kubów kl. VII, Paweł Kawa kl. VII oraz Maciej Sokół kl. VIII. Trzeba przyznać, że konkurencja była ogromna, gdyż poziom współzawodników był bardzo wysoki. Jak się okazało, nasi mistrzowie języka nie odbiegają swoją wiedzą i umiejętnościami od rówieśników z dużych miast; co prawda nie udało nam się stanąć na podium, ale Maciej zajął bardzo wysokie 5 miejsce z wynikiem 72,5 pkt /90 pkt, uzyskując nagrodę pocieszenia. Natomiast chłopcy z kl. VII Beniamin i Paweł również uzyskali dosyć wysokie punktacje i obiecali, że nieustannie będą szlifować umiejętności językowe z angielskiego oraz nadal próbować swoich sił w konkursach. W drodze powrotnej nie omieszkaliśmy zawitać w progi najsłynniejszej na świecie restauracji, aby zaserwować sobie zasłużone „łakocie i witaminy” .
W doskonałych humorach wróciliśmy bezpiecznie i szczęśliwie do domu, dzięki fantastycznemu szoferowi Panu Sławomirowi Teteryczowi.
8
Informacja dla rodziców dzieci przybywających z Ukrainy
Wideokonferencja dla rodziców "Jak rozmawiać z dziećmi i młodzieżą o sytuacji w Ukrainie?"
Szanowni Rodzice,
w odpowiedzi na sygnalizowane potrzeby, Lubelski Kurator Oświaty, w czwartek 3 marca 2022 r. o godz. 16.30 organizuje w formule on-line spotkanie z psychologami, adresowane do rodziców dzieci i młodzieży, w temacie "Jak rozmawiać z dziećmi i młodzieżą o sytuacji w Ukrainie?".
Przewidziano wystąpienia:- "Jak rozmawiać z dziećmi i młodzieżą o wojnie?" - z p. Anna Radziwiłko - psycholog, konsultant ds. wychowania, opieki i pomocy psychologiczno-pedagogicznej oraz profilaktyki w Lubelskim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli - przedstawi praktyczne wskazówki, kiedy i jak rozmawiać z dziećmi w różnym wieku oraz z młodzieżą na ten temat, co należy mówić, czego unikać;
- "Jak przygotować dziecko na zmiany w domu/w szkole/ w klasie (w kontekście aktualnej sytuacji)?" - p. dr Wiesław Poleszak - psycholog, psychoterapeuta, pracownik naukowy Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji w Lublinie, ekspert Ministerstwa Edukacji i Nauki i Ośrodka Rozwoju Edukacji - specjalizuje się w problematyce wspierania dzieci i młodzieży w rozwoju, wychowania oraz w psychoprofilaktyce zachowań problemowych – przybliży sposób funkcjonowania dzieci i młodzieży, reagowanie na zmiany, przedstawi wskazówki, jak pomóc odnaleźć się dziecku/ młodemu człowiekowi w nowej rzeczywistości.
Link do wideokonferencji:
https://teams.microsoft.com/l/meetup-join/19%3ameeting_ZmY2MTkyNjktZGYzZC00ZjhhLWEzYTktMjIyNDJkMGZiYzQ0%40thread.v2/0?context=%7b%22Tid%22%3a%22e006472f-3211-4ea2-a7c6-ebaa0cb3af78%22%2c%22Oid%22%3a%22d180fcff-1206-43fe-b5b5-8134a79f6b96%22%2c%22IsBroadcastMeeting%22%3atrue%7d&btype=a&role=a
Konferencja dla rodziców kl.VIII „Wspierająca rola rodziców w wyborze drogi kształcenia”.
Szanowni Rodzice Uczniów klasy VIII
9 lutego 2022 r. (środa) o godz. 17.00 Kuratorium Oświaty w Lublinie w ramach „Zawodowego strzału w 10”, organizuje wideokonferencję dla rodziców uczniów klas VIII pt. „Wspierająca rola rodziców w wyborze drogi kształcenia”.
Na konferencji będą omówione zagadnienia związane z procesem rekrutacji do szkół ponadpodstawowych oraz wyborem dalszego etapu kształcenia. Prelegentami będą eksperci ds. doradztwa zawodowego – p. Iwona Lipiec konsultant ds. doradztwa zawodowego w Lubelskim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli, wicedyrektor Zespołu Szkół nr 5 im. Jana Pawła II w Lublinie oraz p. Ewelina Ciszek i p. Joanna Falandysz doradcy zawodowi ze Specjalistycznej Poradni Zawodowej w Zespole Poradni nr 1 w Lublinie.
Link do wideokonferencji został przesłany przez dziennik elektroniczny.Serdecznie zapraszamy na to wydarzenie.
I POWIATOWY KONKURS KOLĘD I PIOSENEK ŚWIĄTECZNYCH W JĘZYKU POLSKIM, ANGIELSKIM I NIEMIECKIM
1 lutego 2022r. rozstrzygnięty został I Powiatowy Konkurs Kolęd i Piosenek Świątecznych w Języku Polskim, Angielskim i Niemieckim zorganizowany przez SP im. Dzieci Zamojszczyzny w Aleksandrowie.
Wystartowaliśmy w nim z kolędą Stille Nacht, w wykonaniu Julki Horodko – kl. VI, Angeliki Łukasik – kl. VI, Klaudii Horodko – kl.VIII i Natalki Łukasik – kl. VIII, czyli zespołu wokalnego „Szkolny Kwartet”. W kategorii Język niemiecki: klasy IV-VIII wyśpiewaliśmy II miejsce. Zważywszy, że I miejsce w tej kategorii nie zostało przyznane, okazaliśmy się najlepsi spośród wszystkich uczestników:)
Cele konkursu, a szczególnie promowanie aktywności twórczej młodego pokolenia w dobie pandemii i wzbudzanie motywacji do nauki języków obcych oraz wiary we własne możliwości, zostały osiągnięte.
Gratulujemy serdecznie wszystkim artystkom i życzymy kolejnych sukcesów za rok!
Renata MajewskaWYNIKI KONKURSU „I POWIATOWEGO KONKURSU KOLĘD I PIOSENEK ŚWIĄTECZNYCH
W JĘZYKU POLSKIM, ANGIELSKIM I NIEMIECKIM”
Patronat Honorowy Wójta Gminy Aleksandrów
Rok szkolny 2021/2022
Klasy IV- VI, j. polski
Miejsce
Imię i nazwisko Wykonawcy/ów lub Zespołu
Imię i nazwisko Nauczyciela /
Opiekuna
Szkoła
I
Nela Rapa
Alicja Chołyst
Szkoła Podstawowa im. Papieża Jana Pawła II
w Dereźni Solskiej
II
Emilia Kukiełka, Maja Droździel, Paulina Augustyniak, Amelia Zdybel, Izabela Rykowska, Sara Kościelska
Ewa Jastrzębska
Anna Kwiatkowska
Szkoła Podstawowa im. Dzieci Zamojszczyzny
w Aleksandrowie
II
Lidia Wróblewska
Iwona Migacz
Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Księżpolu
III
Anna Paluch
Ewa Marczak
Szkoła Podstawowa
w Woli Różanieckiej
Klasy VII- VIII, j. polski
Miejsce
Imię i nazwisko Wykonawcy/ów lub Zespołu
Imię i nazwisko Nauczyciela / Opiekuna
Szkoła
I
Julia Urbanik, Zofia Wróblewska
Iwona Migacz
Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Księżpolu
II
Gabriela Jargieło
Weronika Kulińska
Szkoła Podstawowa im. Księdza Jerzego Popiełuszki w Bukowej
III
Eliza Ćmiel
Ewa Jastrzębska
Szkoła Podstawowa im. Dzieci Zamojszczyzny
w Aleksandrowie
Klasy IV- VI, j. angielski
Miejsce
Imię i nazwisko Wykonawcy/ów lub Zespołu
Imię i nazwisko Nauczyciela /
Opiekuna
Szkoła
I
Michał, Józef Urbanik
Katarzyna Wołoszyn
Szkoła Podstawowa
w Korchowie Pierwszym
II
Julia Michońska
Małgorzata Wasong
Szkoła Podstawowa im. Dzieci Zamojszczyzny w Aleksandrowie
III
Magdalena Paluch, Karina Spustek, Julia Kutniowska, Alan Łęcki, Nikodem Czarny, Wiktor Baran
Bożena Kaziród
Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Księżpolu
Klasy VII- VIII, j. angielski
Miejsce
Imię i nazwisko Wykonawcy/ów lub Zespołu
Imię i nazwisko Nauczyciela/Opiekuna
Szkoła
I
Marika Winnicka, Sara Narcińska, Natalia Zabłotnia, Milena Kościelska, Wiktoria Kapuśniak
Bożena Kaziród
Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Księżpolu
II
Gabriela Kłos, Nikola Jastrzębska, Martyna Kulanica, Sabrina Wasong, Andżelika Nowak
Małgorzata Szwajka
Szkoła Podstawowa im. Dzieci Zamojszczyzny w Aleksandrowie
III
Magdalena Mielnik
Joanna Kraczek
Szkoła Podstawowa im. Zofii Krawieckiej w Majdanie Starym
Klasy IV- VIII, j. niemiecki
Miejsce
Imię i nazwisko Wykonawcy/ów lub Zespołu
Imię i nazwisko Nauczyciela/Opiekuna
Szkoła
I
----------------------------------
--------------
------------------------------------------
II
„Szkolny Kwartet”
Angelika Łukasik, Julia Horodko, Natalia Łukasik, Klaudia Horodko
Renata Majewska
Szkoła Podstawowa im. Prymasa Tysiąclecia Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Babicach
III
Julia Grochowicz
Stella Giruć
Szkoła Podstawowa im. Dzieci Zamojszczyzny w Aleksandrowie
Wyróżnienia
Mateusz Marczak
Ewa Marczak
Szkoła Podstawowa
w Woli Różanieckiej
Agata Wrębiak
Ewa Jastrzębska
Szkoła Podstawowa im. Dzieci Zamojszczyzny w Aleksandrowie
Konkurs KRUS - rymowanka
Konkurs pt. Bezpiecznie na wsi mamy, bo ryzyko upadków znamy kierowany jest do dzieci urodzonych w latach 2008 - 2011. Uczestnikami konkursu mogą być dzieci, których przynajmniej jeden z rodziców lub opiekun prawny podlega ubezpieczeniu społecznemu w KRUS. Zadanie konkursowe polega na ułożeniu rymowanki (minimum 4 wersy) popularyzującej sposoby ograniczenia ryzyka upadków osób w gospodarstwach rolnych.
W załącznikach oraz pod linkiem Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego ogłasza III Ogólnopolski Konkurs dla Dzieci na Rymowankę o Bezpieczeństwie w Gospodarstwie Rolnym (krus.gov.pl) znajdują się szczegółowe informacje.
W tym roku Konkurs przebiegał będzie dwuetapowo: na poziomie wojewódzkim i centralnym. Kompletne zgłoszenie (rymowankę oraz wypełniony formularz zgłoszeniowy) zainteresowany powinien przesłać w terminie do 15.03.2022r. pocztą tradycyjną lub elektroniczną na adres Oddziału Regionalnego KRUS w Lublinie: ul. Droga Męczenników Majdanka 12, 20-325 Lublin, adres e-mail: lublin@krus.gov.pl.
Zachęcamy do udziału w konkursie!