• Gminny Konkurs Matematyczny "LICZYMY RAZEM"

        •  W Szkole Podstawowej w Zamchu 3 maja 2022r. odbył się Gminny Konkurs Matematyczny „LICZYMY RAZEM”. Szkoły podstawowe z Babic, Obszy i  Zamchu  reprezentowało po 2  uczniów z klas IV-VIII -laureatów konkursu na etapie szkolnym. Najlepszy wynik I miejsce w kategorii klas V uzyskał Wojciech Rorat. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i zachęcamy do udziału w kolejnej edycji konkursu.

           

        • Wycieczka do Zamościa 1.06.2022r.

        • 1 czerwca 2022r. uczniowie naszej szkoły wyruszyli na wycieczkę do Zamościa, miasta rodziny Zamojskich, zwanego perłą renesansu. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od cofnięcia się w czasie o jakieś 30 lat. Zwiedzając Muzeum PRL, mieliśmy okazję podziwiać nie tylko eksponaty, ale także oryginalne rzeczy codziennego użytku z okresu PRL-u, m.in. meble, ubrania, mydła, proszki, wyposażenie sklepu, kuchni, czy sali lekcyjnej, a nawet gumy „Donald”. Dzięki temu niesamowitemu wehikułowi czasu dzieciaki mogły przybliżyć sobie realia życia swoich rodziców czy dziadków.

          Następnie udaliśmy się na Rynek Wielki, tam czekała na nas pani przewodnik.

          Jak się dowiedzieliśmy sam Rynek to kwadrat o wymiarach 100 na 100 metrów. Podziwialiśmy piękne kamieniczki przy Rynku. Dowiedzieliśmy się też ciekawych informacji o barokowym ratuszu oraz o włoskim architekcie miasta - Bernardo Morando. Zdecydowanie najwięcej informacji na temat historii Zamościa oraz całego rodu Zamojskich, usłyszeliśmy,  będąc w Muzeum Fortyfikacji i broni Arsenał. Obejrzeliśmy tam makietę wraz z projekcją multimedialną „Historia miasta i twierdzy Zamość”, co wywarło na uczniach największe wrażenie. Mieliśmy również okazję pomóc w oddaniu strzału z prawdziwej armaty.

          Hitem wycieczki okazał się czas wolny na Rynku Wielkim, gdzie gościem specjalnym była "Mama na obrotach" -  którą jak się okazało znają wszyscy, gdyż na TikToku obserwuje ją ponad 3 mln osób. Niektórym udało się nawet zrobić z nią zdjęcie czy zdobyć autograf.

          Nasze brzuszki uraczyliśmy wieloma smakołykami – zjedliśmy pyszny i zdrowy obiadek w barze mlecznym Asia, a po nim najlepsze lody w sieci lodziarni Bosko. Natomiast na zakończenie dnia uczniowie zasłużyli sobie na małe „co nieco” i skosztowali samych pyszności  😊 w najsłynniejszej restauracji świata MacDonald.

          Z pełnymi brzuszkami  i w doskonałych nastrojach wróciliśmy bezpiecznie do domu. Trzeba przyznać, że to był naprawdę bardzo udany Dzień Dziecka.

        •  „Święto Patrona Szkoły ”

        •      W ostatni piątek 27 maja w naszej szkole odbyło się Święto Patrona Szkoły Prymasa Tysiąclecia Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Uroczystości rozpoczęły się od Mszy Świętej sprawowanej w kościele pw. Andrzeja Boboli w Babicach, gdzie zgromadziło się grono pedagogiczne, uczniowie oraz pracownicy szkoły. Eucharystia była po raz pierwszy po beatyfikacji sprawowana z formularza o bł. Kard. Stefanie Wyszyńskim. W kazaniu ks. Łukasz zwrócił uwagę na to, że każdy z nas jest wezwany do świętości i ma własną drogę jej osiągnięcia. Za przykład postawił nam Patrona naszej szkoły, który jest dla nas najlepszym nauczycielem. Dalsza część świętowania miała miejsce w budynku szkoły. Klasa VIII przygotowała montaż słowno-muzyczny przybliżający postać Prymasa Tysiąclecia. Potem po krótkiej przerwie obiadowej starsi uczniowie obejrzeli film „Ojciec i Pasterz”, a młodsi bajkę. Święto szkoły zakończyło się słodkim akcentem, każdy otrzymał pysznego loda.

        • Międzyprzedszkolna Gminna Olimpiada Matematyczna

        • W Szkole Podstawowej w Zamchu, 30 maja 2022r., odbyła się Międzyprzedszkolna Gminna Olimpiada Matematyczna. Z każdego oddziału przedszkolnego wytypowano do udziału po dwoje dzieci lubiących zabawy i zadania matematyczne. Przedszkolaki miały samodzielnie rozwiązać 5 zestawów zadań. Komisja wyłoniła zwycięzców na podstawie zdobytych przez dzieci punktów.

          Dwóch chłopców z naszego przedszkola: Szymon Dobosz i Karol Kraczek uzysakli największą liczbę punktów i tym samym zajęli pierwsze miejsce, kwalifikując się jednocześnie do następnego etapu, jakim jest
          VI Międzyprzedszkolna Olimpiada Matematyczna w Biłgoraju, która odbędzie się 8 czerwca 2022r.

          Chłopcom gratulujemy i życzymy powodzenia w środowych zmaganiach!

        • DZIEŃ ZIEMI

        • Dzień Ziemi tradycyjnie obchodzony 22 kwietnia, w tym roku  postanowiliśmy świętować znacznie dłużej. Powinniśmy pamiętać o naszej Planecie każdego dnia, dlatego pod oknami naszej szkoły powstały małe ,,ogródki - przypominajki".

          Ósmoklasiści pomogli młodszym kolegom w pracach przygotowawczych, przekopali szpadlami teren przewidziany pod uprawę. Każda z klas stworzyła maleńki ogródek, zgodnie z możliwościami, według planów i kreatywności grupy, oczywiście pod opieką i wsparciu wychowawcy. Uczniowie zasadzili i posiali różnorodne rośliny, a teraz czekamy na efekty naszej pracy. Truskawki już kwitną! 

        • XIX Powiatowy Festiwal Piosenki Obcojęzycznej w Biłgoraju

        • 19 maja 2022r. w Biłgorajskim Centrum Kultury, odbył się organizowany przez Szkołę Podstawową Nr 5 w Biłgoraju, XIX Powiatowy Festiwal Piosenki Obcojęzycznej pt. "Das Festival of the Songs". W wydarzeniu udział wzięło ponad 31 wykonawców z 13 szkół podstawowych z terenu powiatu biłgorajskiego. Festiwal pozwala uczniom pochwalić się nie tylko zdolnościami wokalnymi, ale także znajomością języków obcych.

          Nasza szkoła reprezentowana była przez 2 grupy wokalne, w języku angielskim oraz … ukraińskim – co było zupełną nowością na festiwalu. W języku angielskim z piosenką Michaela Jackson’a „Heal the world” wystąpiły: Klaudia Horodko, Natalia Łukasik oraz Martyna Ważny, natomiast po ukraińsku odważyli się zaśpiewać Monika Maksim oraz Maciej Sokół ludową piosenkę pt. „Smereka”.

          W swojej kategorii wiekowej, kl. VII-VIII, uczennice z kl. VIII: Klaudia Horodko, Natalia Łukasik oraz Martyna Ważny zachwyciły wszystkich obecnych swoim występem, a szczególnie jury, które postanowiło przyznać uczennicom 1 miejsce.

          Nasi reprezentanci pokazali, że nauka języka polega nie tylko na zasiadaniu przed książką w ławce, ale można łączyć przyjemne z pożytecznym. Od dziś pamiętajmy, że muzyka nie tylko łagodzi obyczaje, ale także uczy języków!!! Niech ten wspaniały sukces stanie się motywacją dla koleżanek i kolegów do nauki języków obcych poprzez zagłębianie się w teksty piosenek anglojęzycznych i nie tylko.

          Dziewczyny wyśpiewały sobie sukces zachwycającą i ponadczasową piosenką Michaela Jacksona, która szczególnie teraz, w tym trudnym czasie dla naszych sąsiadów💙💛 niesie przepiękne przesłanie:

           

          „Heal The World
          Make It A Better Place
          For You And For Me
          And The Entire Human Race
          There Are People Dying
          If You Care Enough
          For The Living
          Make A Better Place
          For You And For Me”

          „Ulecz świat
          Stwórz z niego lepsze miejsce
          Dla Ciebie i dla mnie
          I dla wszystkich ludzkich ras
          Bo tutaj ludzie umierają
          Jeśli martwisz się wystarczająco
          O życie
          To stwórz tu lepsze miejsce
          Dla Ciebie i dla mnie

           

          Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z występu naszych „Aniołków” i wsłuchania się w ten majestatyczny utwór w ich wykonaniu.

          Poniżej załączamy linki do występów.

        • Wycieczka zawodoznawcza.

        • 3 maja br. uczniowie klas VII-VIII wraz z wychowawcami odwiedzili Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Różańcu im. Wincentego Witosa, gdzie mogli poznać ciekawą ofertą edukacyjną szkoły, realizowane przez nią przedsięwzięcia, a także bazę szkolną.

          W zwiedzaniu budynku pomocą służyli nauczyciele i uczniowie tejże szkoły, którzy pokazywali poszczególne pracownie, a także dzielili się swoimi doświadczeniami i spostrzeżeniami na temat nauki w ZSCKR w Różańcu. Nasi uczniowie odwiedzili bibliotekę, stołówkę, salę gimnastyczną, internat, halę warsztatową, pracownię obróbki mechanicznej. Ponadto każdy uczeń mógł  skorzystać i sprawdzić nowoczesny sprzęt rolniczy, który w swej bazie posiada szkoła.

          Ogromną popularnością cieszyła się pracownia obsługi konsumenta, gdzie było można ocenić talent kulinarny uczniów tej szkoły. Przepyszny deser, którym nas poczęstowano, był ucztą dla podniebienia. Na koniec nasi uczniowie otrzymali materiały informacyjne i reklamowe dotyczące ZSCKR w Różańcu. Rolnictwo pozostaje specjalnością szkoły, ale placówka dostosowuje się do rynku pracy. Obecnie prowadzony jest nabór na kierunkach: technik żywienia i usług gastronomicznych, technik agrobiznesu, technik rolnik i technik weterynarii. 

          W branżowej szkole I stopnia: mechanik – operator pojazdów i maszyn rolniczych, ogrodnik, cukiernik, piekarz, kucharz, przetwórca mięsa i pszczelarz. Dowiedzieliśmy się, że szkoła organizuje szereg kursów pozwalających zdobyć dodatkowe uprawnienia np. kursy chemizacyjne, operatorów wózków widłowych, spawacza. A w branży gastronomicznej baristy, kelnera czy carvingu.

          16 maja rusza rekrutacja do szkół średnich. Życzymy naszym ósmoklasistom dostania się do wymarzonej szkoły.

           

        • SPRAWOZDANIE z „Dnia Otwartego” w oddziale przedszkolnym przy Szkole Podstawowej w Babicach

        •             W przyszłym roku szkolnym do oddziału przedszkolnego będzie uczęszczało 9 dzieci – 4 chłopców i 5 dziewczynek.

          Dnia 12 maja 2022r. odbył się Dzień Otwarty w oddziale przedszkolnym. Podczas tego dnia dzieci, które jeszcze nie uczęszczają do przedszkola
          w towarzystwie rodziców mogły zapoznać się z pracownikami szkoły, wyposażeniem sali i placu zabaw, uczestniczyły w zabawach integracyjnych, zajęciach plastycznych, muzycznych i ruchowych. Był też słodki poczęstunek
          i wspólny obiad. Dzień ten dostarczył dzieciom mnóstwo radości, pokazał, że nasze przedszkole jest dobrze wyposażone w zabawki, sprzęt multimedialny (aktywna tablica, laptop, kserokopiarka), meble. Jest to miejsce, gdzie można ciekawie spędzić czas. Dzieciom podobały się zajęcia z aktywną tablicą i zabawy ruchowe.

          W nagrodę za wspaniałą zabawę każde dziecko otrzymało kolorowy balonik, zakładkę do książki i wiele wspaniałych przeżyć.

          Wychowawca oddziału przedszkolnego

        • ,,Witaj majowa jutrzenko…” – rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

        • Dnia 4 maja 2022 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Rozpoczęła się ona wprowadzeniem Sztandaru Szkoły oraz odśpiewaniem ,,Mazurka Dąbrowskiego". Następnie uczniowie wystąpili z montażem słowno-muzycznym, w którym przedstawili sytuację polityczno-gospodarczą kraju w tamtej epoce i opowiedzieli o wielkiej radości wśród Polaków płynącej z ustanowienia Konstytucji 3Maja. Na zakończenie naświetlili, jak ważne było to wydarzenie nie tylko dla Polski, ale również dla przyszłej Europy. W trakcie akademii chórek ubrany w ludowe stroje zaśpiewał wzruszające pieśni patriotyczne: „Mazurek Trzeciego Maja”,  ,,Polonez Trzeciego Maja”, ,,Jak długo w sercach naszych”, ,,Taki kraj”. Wszyscy uczestnicy uroczystości mogli wzbogacić swoją wiedzę historyczną dotyczącą tak ważnej w naszych dziejach ustawy. Po występach artystycznych Pani Dyrektor podziękowała za przygotowanie uroczystości, a artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami przez widownię.

        • 231.rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz Dzień Strażaka.

        • 3 maja 2022 r. delegacja naszej szkoły wraz z pocztem sztandarowym uczestniczyła w gminnych obchodach  231. rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz w Dniu Strażaka. Uroczystość rozpoczęła się przemarszem pocztów sztandarowych i zaproszonych gości  do kościoła pw. NMP w Obszy.  Wójt Gminy pan Andrzej Placek w swoim wystąpieniu podkreślił  znaczenie Konstytucji 3 Maja dla budowania suwerennej, silnej, bezpiecznej i niepodległej Polski. Następnie uczniowie Szkoły Podstawowej w Obszy zaprezentowali uroczystą akademię okolicznościową. W dalszej kolejności ks. proboszcz Paweł Sochacki odprawił  Mszę świętą w intencji strażaków naszej gminy. Obchody zakończyły się spotkaniem okolicznościowym w Gminnym Ośrodku Kultury w Obszy.

        • Finish!!!

        • Yippee!

          Naszym dzielnym #Superkoderom udało się przygotować interaktywne widowisko osnute na kanwie klasycznej powieści „Czanoksiężnik z Krainy Oz”, z wykorzystaniem robota - mBota, który… odgrywa rolę Dorotki!

          Choć trzeba, przyznać, że nie było łatwo i musieliśmy napotkać wiele przeciwności losu to dzięki zaangażowaniu wszystkich uczestników oraz włożeniu w projekt ciężkiej pracy udało nam się kroczek po kroczku dobrnąć do końca.

          Nasza praca rozpoczęła się od złożenia robotów, następnie testowaliśmy je tworząc krótkie skrypty.

          W dalszej kolejności wyruszyliśmy spotkać się z Czarnoksiężnikiem z Krainy Oz, zapoznaliśmy się z bohaterami i ich przygodami, poznaliśmy niezbędne słownictwo.

          Na kolejnych zajęciach nagrywaliśmy kwestie i dialogi do stworzenia widowiska. Nie mogło zabraknąć również ścieżki, po której porusza się nasz M-bot, w związku z tym na lekcjach godziny wychowawczej i techniki stworzyliśmy plakat i postacie.

          Co było dalej? … Kamera! Akcja!, czyli łączyliśmy dialogi na ekranie z ruchem robota-Dorotki oraz tworzyliśmy mapę i łączyliśmy sceny w dłuższe sekwencje.

          Do Oscara za Najlepszy Montaż nominowani są…, czyli ostatni etap pracy - stworzyliśmy multimedialny projekt.

          Zachęcamy do obejrzenia relacji z naszej pracy pod linkiem:

          https://szkoly.superkoderzy.pl/babice-2021

        • Konkurs plastyczny ,,Misja: czyste powietrze. Projekt: Smogożerca”.

        •  

          Dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas I-III wzięli udział w konkursie plastycznym ,,Misja: czyste powietrze. Projekt: Smogożerca”. Konkurs jest organizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego; współorganizatorzy to: Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie i Kuratorium Oświaty w Lublinie. W ramach konkursu należało wykonać pracę plastyczną przedstawiającą wymyślonego pogromcę smogu Smogożercę/Smogołapka, którego postać będzie odpowiedzialna za walkę z zanieczyszczeniem powietrza spowodowanym smogiem. Najciekawsze prace, samodzielnie wykonane przez uczestników konkursu, zostały wysłane drogą elektroniczną do organizatora konkursu: trzy prace plastyczne z oddziału przedszkolnego oraz dziesięć prac z klas I-III. Jury wybierze z każdej kategorii /przedszkolnej i szkolnej/po 3 laureatów oraz przyzna 50 wyróżnień. Laureaci i osoby wyróżnione zostaną powiadomieni o wynikach konkursu mailowo lub telefonicznie.

        • Konkurs plastyczny „Jak oszczędzać wodę”

        • Nasza szkoła bierze udział w programie edukacyjnym „Aktywni Błękitni-Szkoła Przyjazna Wodzie”. W ramach tego program  PGW Wody Polskie RZGW w Lublinie  zorganizował konkurs plastyczny ,,Jak oszczędzać wodę” dla klas I-VIII. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie przedstawić sposoby oszczędzania wody w życiu codziennym. W tym konkursie z naszej szkoły wzięło udział 11 uczniów: Dawid Buńko kl. I, Oliwia Brodziak kl. II, Jan Gdyra kl. II,  Marcel Sereda kl. II, Karolina Kominek kl. II, Zuzanna Oleszek kl. III, Dawid Tysz kl. II Nikola Otkała kl. II, Amelia Padiasek kl. IV, Maja Machnio kl. V, Małgorzata Kominek kl. V. Samodzielnie wykonane prace zostały wysłane na adres organizatora. Rozstrzygnięcie konkursu i ogłoszenie wyników nastąpi 9 maja 2022r. Nagrody zostaną przesłane pocztą na wskazane adresy uczestników konkursu.

        • Konkurs na najciekawszą inicjatywę Dnia Bezpiecznego Internetu 2022 rozstrzygnięty!

        •  

          https://www.youtube.com/watch?v=f-0S-kdCcD8...

           

          Mamy to!

          Jesteśmy wśród 34 zwycięzców konkursu na najlepszą inicjatywę z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu, zorganizowanego przez Zespół Polskiego Centrum Programu Safer Internet, pod patronatem NASK - Państwowego Instytutu Badawczego!!!

          Z okazji DBI na oficjalnej stronie zostało zarejestrowanych 5005 lokalnych inicjatyw na rzecz bezpieczeństwa dzieci i młodzieży online, w tym 406 szkół wzięło udział w konkursie.

          Komisja konkursowa stanęła przed trudnym zadaniem, bowiem organizatorzy i uczniowie wykazali się dużym zaangażowaniem oraz pomysłowością. Wśród zrealizowanych propozycji znajdowały się zajęcia edukacyjne, kampanie informacyjne, konkursy, warsztaty, pogadanki oraz apele. Powstały setki plakatów, a także wiele filmów, piosenek, wierszyków i spektakli.

          Komisja oceniała każde sprawozdanie pod kątem następujących aspektów:

          -jakości merytorycznej;

          -rzetelnego i dostosowanego do wieku odbiorców przedstawienia kwestii bezpieczeństwa w internecie;

          -dotarcia do możliwie jak największej i zróżnicowanej grupy odbiorców (proporcjonalnie do wielkości oraz typu placówki i środowiska, w którym działa);

          -innowacyjności, rozumianej jako wykorzystanie nowych i niestandardowych form pracy.

          Po przeanalizowaniu wszystkich nadesłanych sprawozdań, jury podjęło decyzję o wyborze laureatów.

          Za przeprowadzenie jednej z najlepszych inicjatyw DBI 2022 otrzymujemy pakiet 30stu książek edukacyjnych.

          Oficjalne wyniki konkursu można znaleźć na stronie internetowej:

          https://www.saferinternet.pl/.../konkurs-na-najciekawsza...

          Na początku postu przypominamy zwycięski filmik stworzony przez uczniów kl. VI oraz VII. BRAWO

        • Projekt "Piramida Cheopsa"

        • 25 kwietnia 2022 roku w Technikum im. Jana Zamoyskiego w Zwierzyńcu odbyło się podsumowanie przygotowanego z dużym rozmachem projektu - „Piramida Cheopsa”. Część oficjalną spotkania rozpoczęli gospodarze uroczystości – Waldemar Gardiasz Dyrektor Technikum i Monika Żur Dyrektor Delegatury w Zamościu Kuratorium Oświaty w Lublinie, którzy serdecznie powitali przybyłych na to wydarzenie Gości. Liczne grono zaproszonych reprezentowali: Tomasz Zieliński Poseł na Sejm RP, Mirosław Wójcik Wicekurator Kuratorium Oświaty w Lublinie, dr hab. Monika Budzyńska, prof. UMCS Dziekan i kierownik Katedry Nauczania Matematyki i Informatyki IM UMCS, dr Małgorzata Cudna wykładowca Katedry Nauczania Matematyki i Informatyki IM UMCS, dr Eliza Jackowska-Boryc wykładowca Katedry Nauczania Matematyki i Informatyki IM UMCS, Grzegorz Grzywaczewski Prezes Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie, Krzysztof Staruch Dyrektor Lubelskiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli, Jacek Misiuk Konsultant ds. doradztwa zawodowego Lubelskiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli, Witold Marucha Wicestarosta Zamojski, a także dyrektorzy, nauczyciele i ponad trzystu uczniów. Trójka uczniów z klas VII i VIII naszej szkoły aktywnie uczestniczyła  w wydarzeniu „Piramida Cheopsa”, realizowanym w ramach Roztoczańskiej Akademii Matematyki wraz z  uczniami  24 szkół podstawowych z całego regionuProjekt dotyczył GeoGebry, darmowego oprogramowania, które robi furorę w nowoczesnym nauczaniu matematyki . Rozpoczął się on od tego, że we współpracy z UMCS przeprowadzone były zajęcia  on-line z GeoGebry dla uczniów i nauczycieli. Po opanowaniu  podstaw GeoGebry, przeszliśmy do  geometrii przestrzeni. Efektem projektu  było  zbudowanie modelu piramidy Cheopsa z pudeł tekturowych, a w zasadzie graniastosłupów, które przygotowali uczestnicy. Model Piramidy Cheopsa przygotowany był w skali 1:40 i zbudowany  z dziesięciu warstw składających się z 960 prostopadłościanów. Prostopadłościany, z których powstał model Piramidy Cheopsa, były  wykonane z tektury przez uczniów szkół podstawowych po wcześniejszym zaprojektowaniu siatek tych brył w aplikacji GeoGebra. Uczniowie naszej szkoły wykonali 25 prostopadłościanów z 7  warstwy piramidy. Na placu przyszkolnym blisko 400 osób (w tym 300 uczniów szkół podstawowych)  ustawiało model Piramidy Cheopsa, a wśród nich  trójka naszych uczniów: Maciej Sokół, Paweł Kawa, Beniamin Kubów.

        • "DZIEŃ KAPCI"

        • Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego 13 kwietnia w naszej szkole odbył się  "Dzień Kapci".  W tym dniu nasi uczniowie, a także nauczyciele, przyszli do szkoły w kapciach, bamboszach i innym domowym obuwiu. Wszyscy biorący udział w zabawie cały dzień mogli czuć się swobodnie i komfortowo. Taka mała zmiana w naszej codziennej garderobie, jak zamiana butów na kapcie, okazała się ważna i zabawna.  Szkoła w tym dniu również zyskała pięknie wypolerowane podłogi. 

          Dziękujemy za udział w naszej zabawie.

          Cieszymy się, że wiele osób w szkole czuje się jak w domu.

        • DZIEŃ AUTYZMU

        • 2 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Jego celem jest propagowanie wiedzy na temat autyzmu. Nasza szkoła również włączyła się w akcję jako znak solidarności z osobami z autyzmem.